ODPOVĚDI OHLEDNĚ DŘEVOSTAVEB

Časté dotazy ohledně dřevostaveb

  • Jaká je životnost dřevostavby oproti jiným typům domů?

    V zásadě stejná jako u jiných typů domů. Navíc dům budete s největší pravděpodobností v budoucnu rekonstruovat, abyste dostáli zpřísnění požadavků tepelnětechnických, požárněbezpečnostních, zdravotněbezpečnostních atd. Jak se vyvíjí člověk, jeho nároky se zvyšují, to můžete dnes krásně vidět na domech stavěných v 70. a 80. letech. Tenkrát si lidé také říkaly, hlavně aby jim dům vydržel 200 let. Nicméně dnes je lepší si postavit nový dům, než rekonstruovat ten starý. Úvěrové možnosti lidí se také, až na menší výkyvy pořád zlepšují. Já si dokonce myslím, že do budoucna se bude stavět jen pro jednu generaci, ono tomu dnes už tak vlastně víceméně je.

  • Jaká je zvuková izolace dřevostaveb?

    Záleží na zvoleném systému, používáme kvalitnější sádrokarton Rigips RigiStabil, ten v kombinaci s minerální izolací mezi profily zajišťuje slušné zvukotechnické vlastnosti.

  • Vyplatí se připlatit si za pasivní dřevostavbu?

    Tato věc je velice individuální, záleží na zvoleném systému výstavby, vytápění, situaci na pozemku, typu domu atd. Obecně si myslím, že ne. Tedy bez dotací určitě ne. Nejlepší cestou je najít zlatou střední cestu mezi cenou a výkonem. Otázkou je, zda nebudou muset být brzy v podstatě všechny domy pasivní.

  • Za jak dlouho lze dřevostavbu postavit?

    Hrubou stavbu menšího bungalovu za 10 dní, na klíč 4 měsíce. Větší domy od třech týdnů hrubou stavbu a pěti měsíců na klíč.

  • Kolik dřevostavby stojí oproti jiným typům domů?

    Zase velmi záleží na zvoleném systému. Dřevostavby jako velmi perspektivní a dynamicky rostoucí obor prošel velmi zajímavým vývojem. Dnešní dřevostavby jsou úplně jiné než ty, které se stavěly na přelomu tisíciletí. Obecně lze říct, že ceny jsou srovnatelné u všech systémů, spíše záleží na nárocích investora.

  • Jak je to s hořlavostí u dřevostaveb?

    Co se týče požární bezpečnosti jsme dnes při výstavbě dřevostaveb povinni dodržovat přísná pravidla, součástí každého projektu je požárněbezpečnostní řešení stavby, všechny skladby, které používáme, splňují aktuální normy. Více informací se dozvíte na našem blogu.

  • Jsou dřevostavby více ohroženy plísní?

    Pokud stavíte správně, tak minimálně. Riziko je stejné u všech typů výstavby. Důležité je respektovat stavební fyziku, nepodcenit hydroizolace, parobrzdné a parozábranné folie. Důležité je také větrat a topit. Pokud nemáte řízené větrání, je určitě dobré dobře větrat. Zejména v zimním období vlhkost z koupelen a kuchyní. Pokud jsou některé místnosti nepoužívané nebo se v nich netopí, doporučuji je temperovat. Zase záleží na konkrétních situacích.

  • Kde všude stavíte dřevostavby?

    Stavíme na celém území ČR, ale specializujeme se především na výstavbu dřevostaveb na Vysočině a v Jižních Čechách.

  • Můžeme si donést vlastní projektovou dokumentaci?

    Samozřejmě, většina klientů projektovou dokumentaci má, pokud PD počítá s jiným systémem výstavby, připravíme podklady pro výstavbu v rámci naší firmy pro naše systémy.